Ošetrenie aknetickej pokožky

Ošetrenie a liečba akné

Akné je jedno z najčastejších ochorení kože, častokrát považované za banálne ochorenie s minimálnym záujmom o jeho liečbu.Vo väčšine prípadov sa akné postupne zhoršuje, s maximom za 3 – 5 rokov od začiatku ochorenia, kedy sú prejavy akné najvýraznejšie. Pri neliečenom akné môže prepuknúť až do ťažkého zápalu pokožky tváre.

Na vzniku ochorenia sa podieľajú štyri hlavné faktory:

  • porucha rohovatenia buniek vo vlasovom folikule a upchatie vlasového folikulu
  • zvýšená produkcia mazu
  • množenie baktérií (pri neliečení a bez pravidelnej starostlivosti)
  • zápal

Liečba akné

Mastná a zmiešaná pleť potrebuje reguláciu kožných lipidov a musí vytvoriť na pokožke rovnovážny stav, aby sa zachovali prirodzené ochranné funkcie pokožky. Pleť so sklonom k tvorbe akné potrebuje eliminovať tvorbu a nekontrolované množstvo acidobázických baktérií, ktoré sú príčinou zápalových procesov.

Náš AKNÉ program s pôsobením ultrazvukou používa špeciálne určený preparát/sérum SEBO FLUID BIO SONO CONCENTRATE, ktorý obsahuje enzimatické komplexy a ďalšie účinné látky. V priebehu ošetrenia sa ultrazvukom zapracovávajú enzimatické komplexy hlbšie do pokožky ako pri bežnom čistení/ošetrení akné. Enzimatická reakcia sa spúšťa v okamžiku nanesenia séra na pokožku. V kombinácii s ostatnými zložkami má antiseptický, antibakteriálny a upokojujúci efekt. Obmedzuje sčervenanie, opuchy na pokožke a svrbenie. Nasleduje masáž tváre a záverečná starostlivosť v podobe nanesenia krémového prípravku SEBO CARE s obsahom ďalších enzímov, ktoré redukujú akné a normalizujú stav pleti.

K ošetreniu patrí aj bezplatné poradenstvo, pred pôsobením ultrazvuku klient absolvuje odlíčenie pleti a peeling. Pri záujme o aplikáciu masky je možné si ju doobjednať.

Liečba akné si vždy vyžaduje aj spoluprácu klienta. Popri profesionálnom ošetrení je k dispozícii rada kozmetických prípravkov určených pre každodenné ošetrenie pokožky v domácom prostredí. Ak máte záujem o intenzívnu starostlivosť o Vašu pleť, prípravky SEBO CARE je možné zakúpiť i v našom štúdiu. Všetky ceny ošetrenia aknetickej pokožky nájdete v našom cenníku.